Aktuality

Multimediální projekce

Nástupem května a krásného jarního počasí skončila sezóna multimediálních projekcí podzim 2023/jaro 2024 a začalo období výprav a cest za dobrodružstvím.

Děkujeme všem za přízeň, kterou jste nám v této sezóně věnovali - na více než dvaceti projekcích a besedách Vás přišlo a odcházelo spokojených několik stovek a to je pro nás tím nejlepším poděkováním a motivací do dalších let.

I my se již připravujeme na letošní dobrodružství a věříme, že se nám povede realizovat náš originální záměr a již na podzim letošního roku Vám budeme moct o všem osobně vyprávět během našich nových multimediálních projekcí. Přejeme Vám krásné jarní a letní dny a řadu nezapomenutelných zážitků během Vašich cest. Gorole.

20.05.2024
Roman Janusz fotografie

Fotografické portfolio Romana Janusze:

 

R O M A N  J A N U S Z  //

F O T O G R A F I E

 

Nevšední fotografie různých žánrů, krajina známá i neznámá, detaily, artefakty, veteráni, infrafotografie a nezapomenutelná setkání.

Srdečně zveme!

20.05.2024

Multimediální projekce

Již několik let se věnujeme tvorbě promítání z našich cest, které prezentujeme po celé ČR. Jedná se o multimediální projekce – diashow s hudebními sekvencemi a neotřelým komentářem a hlavně, jak jsme přesvědčení, především vždy s rozsáhlou profesionální fotografickou prezentací, která zpracovává dané téma nejenom co nejúplněji s obsažením řady praktických informací, ale snaží se také o kreativní vidění těchto nádherných míst naší planety Země.

Nabízíme možnost realizace těchto promítání u Vás, jako zajímavé zpestření řady akcí a příležitostí nebo jako součást cestovatelských večerů či festivalů, vzdělávacích besed, či jako kulturní program v čajovnách, klubech apod.

V současné době můžeme nabídnout několik působivých projekcí:

„Kyrgyzstán – země koní a Nebeských hor“

Kyrgyzstán je zemí zaslíbenou každého milovníka horských dobrodružství. Multimediální projekce představí kouzlo tohoto pozemského ráje. Čeká vás nezapomenutelná cesta do Střední Asie, plná mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby.

Kyrgyzstán je středoasijskou pokladnicí nádherné panenské přírody. Dramatické vrcholy Nebeských hor, ledovce, kouzelná horská jezera, mnohdy až neskutečné scenérie stád divokých koní pasoucích se na pozadí sněhobílých štítů… Budeme společně putovat nejkrásnějšími treky pohoří Tian-Shan, vystoupíme na několik čtyřtisícových vrcholů. Vykoupeme se v kyrgyzském "moři" - majestátním jezeře Issyk-kul nebo v útulných malých horských lázních. Okouzlí nás pohádkový kaňon Skazka, tyrkysová perla Ala-kol, vonící exotikou středoasijské bazary, metropole Biškek a sympatičtí jezdci na koních - Kyrgyzové.

další informace...„Peru - magické Andy“

Fascinující fotografie, poutavé vyprávění a autentická hudba z Peru - kouzelné země pestrých barev, andských velehor a dávné říše Inků. Nejmalebnější horské scenérie Jižní Ameriky ve velkoplošné multimediální projekci

Dobrodružné putování překrásnou zemí pod Jižním křížem napříč nejvyššími peruánskými pohořími. Dech beroucí scenérie jednoho z nejkrásnějších treků světa v Cordillera Huayhuash - rozeklané vrcholy, ledové pyramidy, tyrkysová jezera. Majestát Bílých Kordiller - fascinující království sněhu a ledu podproslulým Huascaránem, zdolání vrcholu Nevado Pisco 5752 m. Velkolepé incké památky a koloniální pupek světa Cusco. Barvami a úsměvem hýřící Peruánci. El Perú grandioso y gracioso!

další informace...„Hory v srdci Balkánu – Černá Hora a Albánie“

Poutavé vyprávění o dvou nezapomenutelných cestách na Balkán, do hor na konci Evropy, do míst pohodových toulek stále ještě neobjevenými kouty Starého kontinentu. Fascinující fotografie přírody a lidí a svérázná balkánská hudba dokonale souzní v nově sestavené multimediální projekci.

Kdesi na samém konci Evropy, v hor(s)kém srdci Balkánu, stále existují místa, kde se zastavil čas. V horách Černé Hory a Albánie, kde na poutníka občas čekají dobrodružství kořeněná orientem, zatím zůstává ukryto kouzlo divokých zapomenutých hor… Krajiny idylických toulek, země bezcestí a setkání s až vražedně pohostinnými lidmi, kteří vítají příchozího kalíškem rakije v ruce. Nebeská krása Prokletých hor, mystické temné hvozdy Černé Hory, západy slunce na poloninách Bjelasicy… Tradice krevní msty v Albánii, země mercedesů a bunkrů, kontrasty katolické víry a islámu…

další informace...„Ladakh – putování Malým Tibetem“

Poutavé vyprávění o himálajském království Ladakh představí fascinující zemi velehor, buddhismu a usměvavých lidí na severu Indie. Emotivní fotografie, autentická hudba, inspirativní zážitek.

Ladakh – „země vysokých sedel“ – monumentální krása himálajských velehor… Fascinující scenérie ladackých perel – slané jezero Tso-Kar a blankytné Tso-Moriri v krajině zasněžených štítů… Na návštěvě u nomádských pastevců jaků v 5000m… Mystická buddhistická atmosféra království Ladakh nazývaného Malým Tibetem… Kláštery na strmých skalních úbočích, meditující mniši, opojná vůně modlitebních tyčinek… Nezapomenutelný výstup na Stok Kangri (6135m)… Přes nejvyšší motoristické sedlo světa k písečným dunám údolí Nubra… Malý Tibet – kraj usměvavých tváří…

„Jullay Ladakh!“

další informace...Video si lze stáhnout.„Kamčatka – země na konci světa“

Nezapomenutelná dobrodružství z cesty na samotný okraj Asijského kontinentu, mezi sopečné kužele svérázného poloostrova Kamčatky, prezentována formou poutavé diashow s řadou jedinečných záběrů, s doprovodným komentářem a stylovým hudebním pozadím.

…470 tisíc čtverečních kilometrů, více než 300 sopek, z toho 29 aktivních, překrásná panenská příroda s řadou míst, která ještě čekají na svého objevitele… Mystická krajina posetá tryskajícími gejzíry, kouřícími fumaroly, termálními prameny a řadou jiných geotermálních jevů… Největší koncentrace medvědů hnědých na světě, obrovské klimatické rozdíly v rámci poloostrova… Donedávna zakázaná pohraniční oblast, kam po několik desetiletí nevkročil žádný cizinec, domov stalinovských vysídlenců, vulkanologů, rybářů či mizejících původních kmenů…

Země snů – krásná a svůdná, leč i tvrdá a nelítostná.

To vše je Kamčatka …ráj i peklo na samém konci světa…

další informace...

„Fanské hory a perly hedvábné stezky“

Nezapomenutelná dobrodružství z cesty do ryzího srdce Asie, do tádžických hor a za legendárními památkami hedvábné stezky, prezentována formou poutavé diashow s řadou jedinečných záběrů, s doprovodným komentářem a stylovým hudebním pozadím.

Výprava do zapomenutých hor v srdci Asie… Tádžikistán – země horami spoutaná… Fanské hory - pohoří tisíců smaragdových jezer, zoravových hájů, trhlinami rozervaných ledovců… Skalnaté štíty Pamíro-Alaje sahající nad mystickou hranici 5000 m n.m.… Realita nejchudší země bývalého SSSR…. Setkání s tádžickými pastevci… Vražedný svéráz národního transportu… Exotická atmosféra středoasijského bazaru… Památky legendární hedvábné stezky v sousedním Uzbekistánu… Dobrodružství, na která se nezapomíná…

další informace...

„Podzim na Sibiři aneb Sajany, Bajkal“

Nezapomenutelné zážitky z výpravy do sibiřské tajgy v období zlatého podzimu… Divoké hory, tajga tisíců barev, radonové prameny, majestát a mysticismus nejhlubšího jezera světa, ostrov šamanů – Olchon a řada dalších jedinečných dobrodružství v multimediální projekci se stylovým hudebním pozadím.

Zlatou Sibiří – putování ryzí tajgou v nejkrásnějším období barevného podzimu… Sajany – zapomenuté hory na hranici s Mongolskem…Téměř zimní přechod hřebene Tunkinských Golců k legendárním Šumackým pramenům – magická moc léčivých zřídel v samém srdci Sibiře, radonové horské lázně… Burjatská republika – domov mnohých kultur – mystika šamanismu, lámaistická vtělení, tradice pravoslaví… Irkutsk – dřevěná metropole východní Sibiře… Majestát a tajemnost nejhlubšího jezera světa, neobyčejné bohatství fauny a flóry, stovky endemických druhů, jedinečná krása přírody…

Nezapomenutelná expedice plná nečekaných zvratů…

další informace...

„Hory Albánie – ráj na konci Evropy“

Vyprávění o putování poslední neobjevenou evropskou zemí, o malebných horách a nezapomenutelných setkáních s lidmi albánských hor v multimediální projekci se stylovým hudebním pozadím.

Albánie – zapomenutá země kdesi na samém konci Evropy, která nás nikdy nepřestala překvapovat… Přímo neuvěřitelná pohostinnost Albánců přeměnila expedici v kulinářský ráj… Mystická krása Prokletých hor, kde se díky letité izolaci zachovala tradice krevní msty a prastará kamenná architektura… Svéráz národního transportu – Albánie zemí bezcestí a mercedesů… Kontrasty katolické víry a islámu… Bunkry a další dědictví Envera Hodži… Na kole historickým Skadarem až ke Skadarskému jezeru…

„Albánie – šum mir, šum mir!”

další informace...

„Pamír aneb v zemi horami spoutané“

Vyprávění o cestě do jedné z nejzapadlejších a nejkrásnějších oblastí Střední Asie – do Horského Badachšánu – do země, jež leží pod nebetyčnými štíty třetího nejvyššího světového pohoří, Pamíru. Horská dobrodružství na střeše světa a kolorit neznámé středoasijské země v jubilejní multimediální projekci s tradičně originálním pojetím.

Desátá společná výprava do třetích nejvyšších hor světa… Nebetyčné sedmitisícovky Pamíru a Hindúkuše, v dálce štíty legendárního Karákóram… Návrat do země spoutané horami – do Tádžikistánu, do země vonící exotikou i nekonečnou chudobou… Putování pamírským traktem – legendární cesta do pekel… Dobývání piku Majakovského (6095m), království sněhu a ledu, pokoření piku Gorole… Bohatství středoasijského trhu… Pohostinnost pamírských domů… Moc zřídel v údolí řeky Pjandž… Setkání s Afghánistánem…

10 let společného dobrodružství…

další informace...

„Gruzie – ráj pod hradbami Kavkazu“

Magická krajina pod hradbami Kavkazu se stala pro nás neodolatelnou výzvou již podruhé. Nově zpracované diashow o Gruzii přinese proto nejenom tradičně krásné fotografie, autentickou gruzínskou hudbu a strhující vyprávění, ale především rozsáhlý a poutavý pohled na tuto přírodní i kulturní pokladnici Asie.

Malebná Tušetie – staleté kamenné věže a tvrze, hluboká údolí a majestátné čtyřtisícovky hlavního hřebene Kavkazu… Na pomezí Čečenska a Dagestánu – putování tradiční pasteveckou stezkou do kouzelné Chevsuretie… Tajemné domy mrtvých a středověká pevnost Šatili… Uplisciche – starověké skalní město… Gori – vzpomínka na Stalina… Svanetie – pokladnice Gruzie aneb cesta kavkazským Tibetem… Vražedná gruzínská pohostinnost aneb jak přežít ohnivou „čaču“… Výstup na monumentální štít Kazbeg (5047m)… Mystické údolí Truso – sopečný ráj… David Garedža – meditace mezi skalními monastýry… Tbilisi – kulturní i gurmánský vrchol expedice… Fascinující magické Zakavkazsko…

další informace...

další informace...„Altaj - nejkrásnější hory Sibiře“

Audiovizuální diashow plná poutavého vyprávění o pohoří Altaj, které je tím nejmalebnějším nejenom na Sibiři ale i v celé Asii vůbec. Za doprovodu autentické altajské hudby budeme putovat překrásnými podzimními scenériemi a poznáme mnohá zákoutí Zlatých hor Altaj.

… Telecké jezero – magické scenérie největšího jezera Altaje… Adrenalinová plavba po rozbouřeném jezeře, svéráz národního transportu… Kouzelné údolí Čulyšman – Grand canyon Altaje… Působivá panorámata sedla Katu-Jaryk… Pazyrycké kurgany aneb dědictví bohaté altajské kultury… Pohádková krajina tisíce jezer na Ulaganském plató… Legendární Čujský trakt aneb „cesta do pekel“ postavená vězni Sibiřských lágrů… Nádherné podzimní putování hřebenem Severočujských Bělek – barevná tajga, ledovcové vrcholy, tyrkysová jezera – v království Mečty, Skazky a Krasavice… Nezapomenutelné scenérie sibiřské "Aljašky"…

další informace...„Tian Shan – Nebeské hory“
putování jižním Kazachstánem

Multimediální diashow se stylovým hudebním doprovodem z jedinečné cesty do Střední Asie, kde se z nekonečných stepí Kazachstánu jako přízrak zvedají čtyřtisícové vrcholy Tian Shanu – Nebeských hor. Putování jižní části neznámé a přitom tak nádherné země s neuvěřitelnou pestrostí přírodních scenérií.

… Kazachstán – pod ochrannými křídly orla… V zemi nekonečných stepí a nebetyčných hor… Výprava do divoké nejsevernější části pohoří Tian Shan – Nebeských hor… Fascinující scenérie ledovcových štítů pár kilometrů za metropolí Almaty… „Oddychajem normalno“ aneb kak molocy dobývají Pik Moloděžnyj (4147m)… „Per Aspera ad astra“ aneb plné dobrodružství a magických scenérii putování údolími Zailijského Ala-Tau… „Vám náda zaplatit štraf“ (pokutu) aneb trek přísně střeženým zapovědníkem… Charyn kaňon - Grand kaňon Střední Asie… Zpívající písčité duny v národním parku Altyn-Emel…

další informace...Délky jednotlivých projekcí je možno přizpůsobit Vašim požadavkům, ale pohybují se většinou v rozpětí 60-90min.

Veškeré technické zázemí vlastníme, výhodou je jen vlastní přehrávací zařízení pro běžné formáty (CD, mp3) s ozvučením sálu a mikrofonem v případě větších sálů.


S dotazy a požadavky se obracejte na:

Roman Janusz

gorole@gorole.cz
(c) Copyright Gorole , gorole@gorole.cz